אנרכיסטים של מערכות יחסים

אנרכיסטים של מערכות יחסים

מערכות יחסים הן נושא מרכזי שיש לו חלק חיוני בחברה. זו הסיבה שאנו משקיעים בהם כל כך הרבה יותר מזמננו וממרצנו מכל דבר אחר, אפילו בהשוואה למערכות יחסים עם הורינו או חברי ילדות. אנרכיסטים ביחסים מרגישים אחרת בקשר לזה ולעתים קרובות יש להם כמה מערכות יחסים אחרות במקביל.

ההסכמה הכללית היא ש"אהבה מושלמת", אהבה הכוללת גם משיכה מינית, חשובה יותר מיחסים מסוג משפחתי. זה ממש כיף להיות במערכות יחסים רומנטיות וזה באמת מוצלח כשאתה ברגשות עמוקים כלפי מישהו. אבל למה שהאדם הזה יבוא לגור איתנו ולא החברים הכי טובים שלנו, או המשפחה? אחרי הכל, מערכות יחסים זורמות אז זה בסדר לשנות אותן.

אהבה רומנטית לשעבר עשויה פשוט להפוך לבן משפחה קרוב ולחבר טוב. יותר חשוב, האם אנחנו צריכים להיפרד מהם בגלל זה? כמו כן, חבר אפלטוני קודם עלול להפוך לפתע לאהבה רומנטית? אז מה? אם אנשים פתוחים לשנות את דפוסי החשיבה שלהם ואם יש סיכוי לאנשים לאהוב יותר מאדם אחד בו זמנית, אני לא רואה איך יהיה קשה לחוות יותר סוגי אהבה ולהרגיש משיכה ליותר משני אנשים. חלקם יכולים אפילו לקיים יחסי מין עם מי שהם רוצים כל עוד הם מקבלים הסכמה, לא כל כך קשה.

כל מערכת יחסים היא ייחודית ושונה מאחרות. לכל אדם שאתה נמצא איתו יהיה רעיון אחר לגבי מהי אהבה, מה שהופך את כל מערכות היחסים לשונות מאוד. יש אנרכיסטים שמשתמשים בזה כדי להשוות את החשיבות של מערכות היחסים שלהם לזה של אחרים אבל זה סובייקטיבי – אין כאן טוב או רע ולכל אחד יש זכות להרגיש איך שהוא רוצה. בסופו של דבר, כל אחד חי לפי התפיסות האישיות שלו שקובעות כמה הוא יהיה מוכן להתחייב לקשר, וזה לא משהו שהחברה צריכה להכתיב, אלא הפרט עצמו.